Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt, 21 września 2018, 12:44

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Chwila grozy- ku przestrodze!!! 
Autor Wiadomość
Klubowicz

Post Re: Chwila grozy- ku przestrodze!!!
Jeszcze miał problem z zatrzymaniem się .
Jakby motocyklista upadł przed auto to by go przejechał :evil: :evil: :twisted:

https://www.facebook.com/pages/Obsession-Racing-Team/1528792924014462

Pn, 14 kwietnia 2014, 21:22
Zobacz profil YIM

No to i ja zaprezentuję rezultaty mojego zeszłotygodniowego "sukcesu" :cry:
Obrazek
Obrazek

Mnie się na szczęście nic nie stało - tylko zbita lewa łydka i naciągnięte prawe biodro. No i wstrząs mózgu na skutek którego nie pamiętam ani zdarzenia, ani ok. godziny wstecz. Dlatego byłem 3 dni na obserwacji szpitalnej, ale wszystko jest raczej OK.
Motocykl niestety dużo gorzej - jak widać na zdjęciach. Półki rozwalone, nie wiem jak z lagami i ramą, trzeba będzie zmierzyć. Poza tym - zgięta dźwignia hamulca nożnego, złamana dźwignia zmiany biegów, zbity lewy przedni kierunkowskaz, pęknięta szybka owiewki, trochę rys.

Z tego co się dowiedziałem na policji i co później widziałem na miejscu zdarzenia (po wyjściu ze szpitala) - do zdarzenia doszło na długiej prostej, w obszarze zabudowanym, bez zakazu wyprzedzania.
Jechała kolumna trzech samochodów, podobno od dłuższego czasu wolno. Gdy pojawiła się możliwość wyprzedzenia tego, który jechał pierwszy - kierowca samochodu jadącego jako drugi spojrzał podobno w lewe lusterko i nic w nim nie zobaczył. W związku z tym wrzucił lewy kierunkowskaz i skierował się w stronę osi jezdni. Nie zdążył jej jeszcze przekroczyć, kiedy usłyszał z tyłu ostry pisk hamulców. Wtedy sam zahamował i zobaczył obok siebie motocykl i motocyklistę - zjeżdżającego na lewe pobocze, po czym wpadającego do rowu. Czyli mnie :)

W związku z tym domyślam się, że ja pewnie też jechałem za tą kolumną samochodów, a gdy pojawiła się możliwość ich wyprzedzenia - rozpocząłem ten manewr. Prawdopodobnie wyprzedziłem samochód, który jechał jako ostatni, po czym znalazłem się w martwym punkcie widzenia kierowcy tego drugiego (skoro mnie nie widział). Zobaczyłem, że on też zaczyna wyprzedzać, dałem pewnie ostro po hamulcach, a że nie mam ABS, to skończyło się tak, jak się skończyło. Blokada kół, uślizg, pobocze, rów i drzewo (to ostatnie na szczęście podobno już po tym, jak spadłem z motocykla).

Gdybym jednak nie hamował, to pewnie uderzyłbym w ten samochód - skoro on "dowiedział się" o tym, że tam jestem dopiero gdy usłyszał pisk moich opon. Czyli - gdybym nie hamował - pojechałby dalej, wprost przede mnie.

Cóż - jeśli uda mi się przekonać żonę, żeby bez rozwodu choćby milcząco zaakceptowała mój powrót na 2oo, to mój następny motocykl na pewno będzie miał ABS. Poza tym - kupię kamerę i tylko z nią będę jeździł. No i chyba jednak ponownie zacznę jeździć w żarówiastej kamizelce.

Wt, 15 kwietnia 2014, 13:19
Klubowicz

Stary, dzięki Bogu, żyjesz! To jest najważniejsze. Motor to małe piwo.
Ja też miałem mały wypadek z 3-dniowym pobytem w szpitalu i były opory ze strony żony ale ona wie,że to jest silniejsze ode mnie.

Wt, 15 kwietnia 2014, 15:17

tez mialem nauczke kiedy czarnuch wymusil mi na skrzyzowaniu...czolowka z autem przy 35m/h w kombinezonie z dzinsow i t-shirtu nie jest milym wspomnieniem :cry:
teraz NIE sadzam dupy na motor bez odpowiedniego odzienia...

N, 27 kwietnia 2014, 11:25
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2