Klub miłośników motocykli marki DUCATI

EURORIDER

ALFA-holicy

historia klubu

Klub Desmobsession powstał w 2003 r. w Krakowie i został oficjalnie zarejestrowany w Desmo Owners Club z siedziba w Bolonii przy fabryce DUCATI. Początkowo w jego skład wchodziło jedynie kilkanaście osób, będących szczęśliwymi posiadaczami prawie zawsze nowych i niezmiernie drogich "dukatów". Niestety nie mieli oni czasu na spotkania klubowe, przez co tak naprawde było nas tylko kilkoro. Rok 2009 był przełomowy dla naszego klubu, powstała strona internetowa, na której umieszczamy najważniejsze wydarzenia z życia klubu, a także forum, które ułatwia komunikację pomiędzy nami. Zostało także opracowane nowe logo Klubu. Obecnie w naszym Klubie jest zarejestrowanych 37 osób, głównie z małopolski, ale mamy także klubowiczów w Częstochowie, Łodzi, Warszawie, Raciborzu, Kielcach i Starachowicach.
Nasz Prezydent...

Marcin, Seb, wrzesień 2009

Kilka słów od Prezesa:

Witam, tu Marcin. Od początku działalności, aż do chwili obecnej mam przyjemność być "Presidente" klubu DESMOBSESSION. Przez tych parę lat przez Klub przewijały się rożne osoby, jedni przychodzili inni o nas zapominali. Mam wrażenie, że ostatnio dołączyli do nas prawdziwi pasjonaci tacy jak Łukasz, Maciek, Seba, Luc, dwóch Pawłów i Wojtek (a także inni o których przeczytacie więcej w zakładce KLUB), dzięki którym nasz Klub nabrał wiatru w żagle. Myślę, że już możemy powiedzieć, że tworzymy zgraną paczkę, o której zawsze marzyłem zakładając ten Klub. W chwili obecnej większość z nas to prawdziwi zapaleńcy, którzy może nie maja fury pieniędzy i drogich, nowych modeli ale za to 3 razy wieksze serce do tej marki i pasję jak nikt inny. To właśnie dzięki nim powstała ta stronka. Jeśli tak jak my, macie obsesję na punkcie desmo to serdecznie zapraszamy! Przyłączcie się do Nas!!!

Marcin, marzec 2009

Dlaczego DUCATI ?

Poniżej zamieściliśmy opinię jednego z naszych członków, pod którą podpisuje się większość klubowiczów:

Ducati uwiodło mnie już dawno temu. Doskonale pamiętam wydanie Świata Motocykli które ukazało się w nr 2/95 roku - to właśnie tam zamieszczony był artykuł wychwalający kultowy dziś model 916, który praktycznie w dniu premiery stał się legendą. Już wcześniej marzyłem o motocyklu, ale od tamtej pory wiedziałem, że Ducati jest spełnieniem owych marzeń. Te maszyny nie przypominają niczego co wypuszczają na rynek inni producenci - to prawdziwe dzieła sztuki.

Zdjęcie ŚM nr 2/95

Myślę, że powodów dla których ludzie kupują Ducati jest niemal tyle samo ilu właścicieli tych motocykli. Unikalny design, doskonałe właściwości jezdne, sportowe sukcesy, niepowtarzalny dźwięk, charakterystyka silnika V90, rozrząd desmo i wiele, wiele innych. W Polsce motocykle tej marki są nadal bardzo mało popularne. W latach 90-tych poważnym problemem była cena tych motocykli, znacznie wyższa od cen japońskich odpowiedników oferujących większe moce, jakość wykonania, osiągi. Wtedy na te motocykle decydowali się w zasadzie tylko prawdziwi pasjonaci, zbierający każdą złotówkę na upatrzony model, albo ludzie zamożni spełniający swoje marzenie o dwóch kołach. Otwarcie granic i umocnienie się polskiej waluty spowodowało wzrost liczby właścicieli motocykli DUCATI w naszym kraju, aczkolwiek nadal muszą się oni borykać z takimi przeciwnościami jak brak dostępu do profesjonalnego serwisu w wielu regionach kraju, czy ignorancja polskiego rynku przez producenta, importera i dealerów.

Miejmy jednak nadzieje, że właścicieli tych pięknych maszyn będzie stale przybywać, i że będą to ludzie, którzy zdecydowali się na zakup nie pod wpływem chwilowej mody, czy chęci zaimponowania "drogim" motocyklem, ale Ci, którzy naprawdę pokochali DUCATI, ze wszystkimi ich zaletami i wadami.

Maciek, marzec 2009